Wypadek pod Strzegomiem: zablokowana droga po kolizji motocykla z samochodem

Wypadek pod Strzegomiem: zablokowana droga po kolizji motocykla z samochodem

W niedzielę, 25 czerwca, na drodze krajowej nr 5 pomiędzy Wrocławiem a Świdnicą, w okolicy Strzegomia, miało miejsce zderzenie motocykla z pojazdem osobowym. W wyniku tego zdarzenia droga została zablokowana, a śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego musiał wylądować na miejscu zdarzenia.

Zgłoszenie o wypadku dotarło do strażaków o godzinie 19.17. Na miejscu zdarzenia szybko pojawiły się dwa zastępy straży pożarnej, które starały się udzielić pomocy poszkodowanym. Ekipa medyczna ze śmigłowca LPR postanowiła przetransportować 43-letniego poszkodowanego motocyklistę do szpitala w Wałbrzychu ze względu na odniesione przez niego obrażenia barku, nogi i głowy.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że droga będzie zablokowana do godziny 22. Funkcjonariusze policji są obecni na miejscu i organizują objazdy dla nadjeżdżających pojazdów. Apelują jednocześnie o zachowanie ostrożności na drodze oraz uwzględnienie czasu potrzebnego na przejazd przez objazd w planowanej trasie podróży.