Wyprzedaże w upadającej fabryce porcelany – można dostać przedmioty za pół darmo!

Wyprzedaże w upadającej fabryce porcelany – można dostać przedmioty za pół darmo!

Sklep firmowy w Wałbrzychu odnotował napływ klientów, a odbywający się obok niego jarmark tętni życiem, jakiego nie widziano od dawna. Personel pracuje w nadgodzinach, aby sprostać zapotrzebowaniu, a mieszkańcy Wałbrzycha czekają w długich kolejkach, aby kupić porcelanowe przedmioty, które są integralną częścią dziedzictwa miasta. Mieszkańcy miasta i turyści tłumnie odwiedzają sklep, ponieważ Fabryka Porcelany Krzysztof ogłosiła swoje zamknięcie. Co jest sprzedawane i za jaką cenę?

Do sklepu przychodzi bardzo dużo mieszkańców Wałbrzycha i gości. Klienci sprawdzają targowisko, które przylega do sklepu, gdzie mogą kupić perły w rozsądnej cenie. Poza tym są tam używane naczynia, ale też produkty dobrej jakości. 13 stycznia można było kupić duże talerze ze zdobieniami za jedyne trzy złote. Talerze kosztowały 4,5 złotego.

Ta okazja była zbyt kusząca dla pani Haliny, więc kupiła ozdobne talerze do podawania ciasta. Nie mogła się oprzeć ofercie sklepu. Mimo że miała w domu mnóstwo naczyń emaliowanych, to i tak dokonała zakupu u Krzysztofa.

W kolejce stali nie tylko łowcy okazji, ale i zagorzali wielbiciele wałbrzyskiej porcelany, którzy zakupów dokonywali w skrzyniach! Kupowali zestawy obiadowe i kawowe.