Odkryto zabudowę nieznanego pochodzenia – być może to schron

Odkryto zabudowę nieznanego pochodzenia – być może to schron

Trwa przebudowa ulicy Zachodniej i 1 Maja (obwodnica Sobięcina – Szosa Sudecka) w Wałbrzychu, a przy okazji odkryto zakopany obiekt, który wzbudził ciekawość wałbrzyskich naukowców i nie tylko. Pojawiły się różne teorie dotyczące jego tożsamości, np. bunkier, czy zbiornik wodny. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Położony w niewielkiej odległości od budynku wałbrzyskich Niepokalanek Michał Jabłoński, człowiek, który na swojej stronie internetowej „Wałbrzych z drona” zamieszcza zdjęcia Wałbrzycha i okolic, zaczął zwracać uwagę na osobliwą formację. Nagrywa on również proces powstawania różnych inwestycji w mieście. To wywołało falę zainteresowania, na miejscu błyskawicznie pojawił się Rafał Romanik, znany z kanału Ekspedycja Leona eksplorator i badacz podziemnych tajemnic Wałbrzycha i większego regionu.

W komentarzach do wpisu wywiązała się kłótnia. Mieszkańcy twierdzili, że w pobliżu znajdowały się obiekty z czerwonej cegły. Niektórzy wspominali też, że gdy w Sobięcinie nie było wody, jeździli tam po nią mieszkańcy Wałbrzycha.