Zakończono usuwanie skutków tragicznego zderzenia na DK94 po trzech godzinach pracy służb ratowniczych

Zakończono usuwanie skutków tragicznego zderzenia na DK94 po trzech godzinach pracy służb ratowniczych

Informacje o przywróceniu normalnej pracy na Drodze Krajowej nr 94 podane przez odpowiednie służby po trzech godzinach od rozpoczęcia działań pojawiły się po poważnym incydencie drogowym. Wkrótce po północy na 60. kilometrze drogi między Prochowicami a Środą Śląską doszło do tragicznego wypadku.

Na terenie Proszkowa doszło do bezpośredniego uderzenia dwóch samochodów osobowych czołami. Tragiczne zdarzenie miało poważne konsekwencje, raniąc trzy osoby, natomiast jedna osoba straciła życie na miejscu.

Utrudnienia w ruchu drogowym

W wyniku tego tragicznego wypadku droga była całkowicie zablokowana. Na miejscu interweniowały służby drogowe, które proponowały objazd, który zaczynał się od Wilczków, prowadząc następnie drogą wojewódzką nr 345 aż do Budziszowa Wielkiego, a potem autostradą A4 lub lokalnymi drogami.

Wypadek ten stanowi smutne przypomnienie o niezbędności zachowania wyjątkowej ostrożności podczas jazdy, zwłaszcza w nocy. Wszyscy kierowcy powinni pamiętać o tym, aby zawsze zachować najwyższy stopień ostrożności na drodze, aby uniknąć podobnych tragicznych zdarzeń.