Kolejna niedziela z darmowymi przejazdami MPK we Wrocławiu – 9 czerwca 2024

Kolejna niedziela z darmowymi przejazdami MPK we Wrocławiu – 9 czerwca 2024

Zaplanujcie swoje weekendowe plany z uwzględnieniem darmowych przejazdów komunikacją miejską we Wrocławiu. Tak, dobrze przeczytaliście! Kolejny raz w tym roku, dokładnie 9 czerwca, który wypada w najbliższą niedzielę, będziemy mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami oraz tramwajami na terenie miasta.

Decyzję o darmowych przejazdach na ten dzień podjęła rada miejska jeszcze przed wyborami samorządowymi i dotyczyła ona wszystkich dni, w których odbywają się ogólnopolskie wybory. Dzięki temu pasażerowie korzystający z usług transportu publicznego nie muszą troszczyć się o bilety w te dni.

Wrocławianie mogli już korzystać z tej ulgi podczas pierwszej oraz drugiej tury kwietniowych wyborów samorządowych. Teraz kolejna okazja nadarza się 9 czerwca, w dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Ustalenia radnych jasno mówią, że każdy ma prawo skorzystać z darmowych przejazdów tego dnia, niezależnie od trasy. Brak opłat za przejazdy obowiązuje przez cały dzień wyborów, nie tylko podczas godzin otwarcia lokali wyborczych. To oznacza, że możemy dojechać bezpłatnie nie tylko do lokalu wyborczego, ale także w dowolne miejsce we Wrocławiu.

Warto również wspomnieć, że Miejskie Biuro Wyborcze zapewnia osobom z zaświadczeniem o stopniu niepełnosprawności bezpłatny transport do lokalu wyborczego. Aby skorzystać z tej usługi, konieczne jest zgłoszenie zapotrzebowania na indywidualny transport pod numerem telefonu 71 777 78 83. Można to zrobić od poniedziałku 3 czerwca do piątku 7 czerwca 2024 r., w godzinach od 8.00 do 15.00, a także w dniu głosowania, czyli w niedzielę 9 czerwca 2024 r., od godziny 7.30 do 19.30.