Zakup sprzętów wodnych dla Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego

Zakup sprzętów wodnych dla Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego

Podczas czwartkowej ceremonii we Wrocławiu, pierwszy zestaw sprzętów wodnych nabytych za pośrednictwem Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego został oficjalnie przekazany odbiorcy programu. W skład zakupionego ekwipunku weszło między innymi 16 pontonów oraz łódź motorowa, które mają na celu zabezpieczenie spływów odbywających się na rzece Odrze.

Dolnośląski Fundusz Odrzański 2023 to projekt inicjowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Jego głównym celem jest wspieranie gmin dolnośląskich oraz organizacji pozarządowych działających w regionie w kwestii rozbudowy infrastruktury wodnej oraz turystycznej na terenach nadodrzańskich.

Głównym obszarem działań finansowanych ze środków Funduszu jest zakup sprzętów do aktywności na wodzie. Dodatkowo, fundusz przeznacza środki na budowę i renowację infrastruktury, która ma wspierać turystykę wodną.

Podczas czwartkowego wydarzenia, które miało miejsce na nabrzeżu Odry przy ulicy Księcia Witolda, przekazano pierwsze sprzęty wodne zakupione w ramach programu. Wśród nich znalazło się 16 pontonów, wiosła, kamizelki ratunkowe i asekuracyjne, a także łódź motorowa. Tym samym otwarto nową atrakcję turystyczną we Wrocławiu – spływy pontonowe rzeką Odrą. Za realizację projektu odpowiedzialny był Klub Sportowy „Yacht Club Bergline”.