Zaskakujące zamknięcie drogi z Wrocławia do Jelcza-Laskowic: brak informacji dla kierowców

Zaskakujące zamknięcie drogi z Wrocławia do Jelcza-Laskowic: brak informacji dla kierowców

Od początku tego tygodnia, dokładnie od poniedziałku, niemożliwy stał się przejazd na trasie Wrocław-Jelcz-Laskowice poprzez miejscowości Dobrzykowice i Nadolice. Droga w segmencie łączącym Łany i Dobrzykowice, która rozpoczyna się od ronda na wschodniej części obwodnicy Wrocławia, niespodziewanie została zamknięta. Jedynym dostępnym kierunkiem jest teraz przejazd prowadzący do Wrocławia. Przyczyną tego stanu rzeczy są trwające prace remontowe.

Firma odpowiedzialna za przeprowadzanie remontu drogi, już tydzień wcześniej poinformowała aż dwanaście różnych instytucji i urzędów – te zlokalizowane na poziomie miejskim, powiatowym oraz regionalnym. Niemniej jednak, żadna z owych instytucji nie podjęła się zadania, aby wcześniej uprzedzić kierowców o nadchodzących utrudnieniach w ruchu drogowym. Nawet Starostwo Powiatowe we Wrocławiu, które powinno być zaangażowane w sprawę ze względu na to, że to właśnie do powiatu należy zamknięta droga i to on zlecił prowadzenie prac tamże, utrzymuje milczenie na temat wyjazdu z miasta.

Jedyną jednostką administracyjną, która zdecydowała się uprzedzić swoich mieszkańców o utrudnieniach w ruchu drogowym była gmina Czernica. Ta niewielka gmina okazała się być jedyną, która postanowiła podzielić się tak istotną informacją z lokalną społecznością.