Zbiórka kasztanów dla hospicjum we Wrocławiu rusza po raz kolejny

Zbiórka kasztanów dla hospicjum we Wrocławiu rusza po raz kolejny

Kasztany są nie tylko pięknymi owocami jesieni, ale teraz mogą także przynieść radość mieszkańcom hospicjum we Wrocławiu. Dzięki akcji „Kasztanki dla Hospicjum”, możesz przekazać swoje zbierane kasztany, które przyniosą korzyść podopiecznym wrocławskiego ośrodka. Więc nie musisz już martwić się, co zrobić ze zbieranymi kasztanami – Twoja hojność przyniesie uśmiech na twarzach osób w potrzebie.

W 2023 roku, akcja „Kasztanki dla Hospicjum” jest organizowana po raz trzeci. W poprzednim roku, dzięki zaangażowaniu wielu osób, udało się zgromadzić więcej niż 27 ton tych jesiennych darów natury. Te kasztany zostały zamienione na niemal 27 tysięcy złotych, które posłużyły na wsparcie funkcjonowania hospicjum we Wrocławiu.

Punkty do zbiórki kasztanów można znaleźć w licznych szkołach i przedszkolach na terenie Wrocławia, a akcja dotarła nawet do tak odległych miejsc jak Milicz, Trzebnica czy Rzeplin. Szczególnym punktem skupienia dla zbieraczy jest Wrocławska Szkoła Podstawowa numer 84 przy ulicy Górnickiego. To właśnie stąd, pod koniec października, zgromadzone kasztany zostaną wysłane do firm farmaceutycznych i kosmetycznych, które wykorzystają je do produkcji takich produktów jak kremy, maści czy balsamy.

Pamiętaj, że możesz przekazać dowolną ilość kasztanów. Najlepiej zapakować je do papierowych worków lub kartonów, które będą dobrze chłonąć wilgoć. Kasztany można przekazywać aż do końca października. W Szkole Podstawowej numer 84, zbiórka trwa od godziny 8:00 do 16:30. Punkty zbiórkowe znajdują się w trzech namiotach umieszczonych obok szkolnego boiska, z wejściem od ulicy Ukrytej. W czasie przerw szkolnych można liczyć na pomoc wolontariuszy przy przekazywaniu kasztanów.