Zmiany w komunikacji miejskiej we Wrocławiu: nowe trasy i linie tramwajowe od września

Zmiany w komunikacji miejskiej we Wrocławiu: nowe trasy i linie tramwajowe od września

Przygotujcie się na zmiany, mieszkańcy Wrocławia. Od września wasze codzienne dojazdy mogą wyglądać nieco inaczej, ponieważ planowane są modyfikacje w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej. Wprowadzone zostaną przede wszystkim zmiany na ośmiu liniach tramwajowych. Powodem tych przekształceń jest uruchomienie trasy autobusowo-tramwajowej (TAT) prowadzącej do Nowego Dworu.

Zmiany te są efektem zakończenia dwóch kluczowych dla miasta inwestycji, czyli uruchomienia tramwaju przez Popowice oraz na Nowy Dwór. Potrzeba wprowadzenia tych modyfikacji wynikła nie tylko z procesu rozbudowy infrastruktury, ale także ze zgłoszeń mieszkańców. Jak informuje Monika Kozłowska-Święconek z Biura Zrównoważonej Mobilności, mieszkańcy regularnie zgłaszają swoje potrzeby, co pozwala na stałą adaptację systemu komunikacji do ich oczekiwań.

Po inauguracji nowej trasy autobusowo-tramwajowej pojawią się dwie zupełnie nowe linie tramwajowe. Dodatkowo, ośmiu linii zostanie poddane zmianom, natomiast trzynaście pozostanie bez zmian. W dniu 3 września, równolegle z uruchomieniem tramwaju na Nowy Dwór, nastąpi korekta części tras komunikacji miejskiej, głównie dotycząca tramwajów.

Nowe linie tramwajowe, które zostaną zaprezentowane we wrześniu to numer 13 oraz 22. Linia numer „13” będzie kursować pomiędzy nowo utworzoną pętlą Wrocław Nowy Dwór a pętlą Stadion Olimpijski na Wielkiej Wyspie. Tramwaj poruszać się będzie po trasie TAT prowadzącej przez ulicę Śrubową do Legnickiej. Następnie przejedzie przez plac Jana Pawła i Dominikański, by dotrzeć na Grunwaldzki i ostatecznie dojechać do Stadionu Olimpijskiego.