Żona Liroya oskarżyła go o brak płacenia alimentów

Żona Liroya oskarżyła go o brak płacenia alimentów

Piotr Liroy-Marzec i Joanna Krochmalska byli razem przez prawie dwie dekady, w tym czasie doczekali się trójki dzieci. Jednak w kwietniu 2022 roku ogłoszono, że oboje się rozwodzą. Joanna oskarżyła Piotra o niepłacenie alimentów oraz o przemoc ekonomiczną. Co ciekawe, gdy był w polityce, walczył z osobami, które odmawiały tej płatności.

Była partnerka Liroya wyraziła się, że problemy w ich związku zaczęły się, gdy jej mąż dostał się do Sejmu. Dalej podzieliła się, że po jego odejściu z ich domu nie płacił żadnych rachunków, przez co życie jej i jej dzieci stało się niezwykle trudne. Wyraziła, że media zostały odcięte, a klucz do poczty zostawił u siebie, więc nie miała dostępu do żadnych listów. Kiedy poprosiła go o podanie numeru konta, aby mogła dokonywać płatności, gdyż umowy były na jego nazwisko, zaprzeczył i powiedział, że się tym zajmie. Gdy dług zaczął narastać, otrzymali nakaz eksmisji. Kobieta powiedziała, że Piotr powiedział jej, żeby sama wymyśliła sposób.

Skomponował pismo do sądu, twierdząc, że jestem toksyczna. Ostrzegał mnie, że albo zgodzę się na wspólną opiekę, albo całkowicie pozbawi mnie praw rodzicielskich. Bałam się, że stracę dzieci” – opowiadała była żona polityka.