Zwiedzanie Wrocławia historycznymi autobusami

Zwiedzanie Wrocławia historycznymi autobusami

Wrocławski Klub Entuzjastów Komunikacji Miejskiej planuje zorganizować wyjątkowe atrakcje dla miłośników historycznych pojazdów komunikacji miejskiej. Wydarzenie ma na celu umożliwić wszystkim zainteresowanym przejażdżkę starodawnymi autobusami.

13 sierpnia, na trasie tzw. linii turystycznej, zaplanowano kurs Ikarusa 280, który został sprowadzony na tę okazję z Poznania. Ten węgierski autobus, z produkcji którego wyprodukowano aż 50 tysięcy egzemplarzy, był podstawą funkcjonowania wielu przedsiębiorstw komunikacyjnych w dużych miastach bloku wschodniego, mówi Krzysztof Kokot, członek Klubu. Dodaje również, że te autobusy jeździły także we Wrocławiu i były w eksploatacji aż do roku 2014.

Kolejny krok w retrospektywnej podróży po historii transportu miejskiego odbędzie się natomiast 15 sierpnia. Tego dnia pasażerowie będą mieli okazję skorzystać z Autosana H9 – autobusu miejskiego, który nigdy wcześniej nie jeździł po ulicach Wrocławia. Jak mówi Krzysztof Kokot, jest to model specjalnie zaprojektowany dla mniejszych miast, gdzie ruch pasażerów był znacznie skromniejszy niż w metropoliach.

Oba zabytkowe autobusy będą kursowały na trasie pomiędzy Hydropolis a Centrum Historii Zajezdnia.