Zagadkowe znalezisko na Muchoborze Wielkim: beczki z potencjalnie toksycznymi substancjami

Zagadkowe znalezisko na Muchoborze Wielkim: beczki z potencjalnie toksycznymi substancjami

Na terenie Muchoboru Wielkiego we Wrocławiu doszło do odkrycia niecodziennego. Mianowicie, natrafiono tam na około sto beczek wypełnionych substancją, która według nieoficjalnych informacji może być rozpuszczalnikiem charakteryzującym się wysoką łatwopalnością i toksycznością. Obecnie na miejscu prowadzone są działania służb specjalistycznych, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa oraz zabezpieczenie terenu.

Rzecznik Straży Miejskiej Wrocławia, Waldemar Forysiak, poinformował, że beczki z tajemniczymi chemikaliami ustawione jedna na drugiej, zostały odnalezione na ulicy Krzemienieckiej 110 na Muchoborze Wielkim. Dodał również, że miejsce, w którym znaleziono beczki jest stale objęte monitoringiem. Na miejscu pojawili się przedstawiciele specjalnej jednostki chemicznej, WIOŚ oraz miasta Wrocławia. Według niepotwierdzonych jeszcze oficjalnie informacji, zawartość beczek to prawdopodobnie łatwopalny rozpuszczalnik. Na szczęście, mimo że beczki są pełne, nie stwierdzono żadnych przecieków.

Forysiak wskazał także, że teren, gdzie odnaleziono beczki jest własnością dawnej drukarni Opako. Dalsze czynności mają na celu zidentyfikowanie substancji oraz podjęcie odpowiednich działań służb.