77-letnia wrocławianka straciła 90 tysięcy złotych inwestując w kryptowaluty

77-letnia wrocławianka straciła 90 tysięcy złotych inwestując w kryptowaluty

77-letnia mieszkańca Wrocławia wpadła w sidła oszustów, przelewając im 90 tysięcy złotych w nadziei na szybki zysk z kryptowalut. Kobieta stała się ofiarą manipulacji, która rozpoczęła się od niepozornego formularza kontaktowego zamieszczonego przy jednej z internetowych reklam. Reklama obiecywała błyskawiczne zyski, a w zamian prosiła tylko o podanie numeru telefonu.

Niedługo po podaniu swojego numeru, starsza pani została skontaktowana przez osobę podającą się za konsultanta. Ten przekonał ją do „zainwestowania” jej oszczędności w kryptowaluty. Proces ten miał polegać na zainstalowaniu specjalnego programu na komputerze oraz uiszczeniu podatku od przyszłych zysków. Kobieta wykonała wszystkie te czynności, co skończyło się dla niej stratą 90 tysięcy złotych.

Wojciech Jabłoński z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu ostrzega przed tego typu praktykami. – Nigdy nie wolno udostępniać nikomu swojego konta bankowego ani danych logowania – zaznacza. – Jeżeli ktoś proponuje instalację oprogramowania umożliwiającego zdalne zarządzanie naszym pulpitem, to jest to pewny sygnał, że mamy do czynienia z oszustwem – dodaje.