Alarm bombowy we wrocławskim centrum handlowym okazał się fałszywym alarmem

Alarm bombowy we wrocławskim centrum handlowym okazał się fałszywym alarmem

Wtorkowy poranek 12 września obfitował w emocje dla mieszkańców Wrocławia, kiedy to prawie o świcie, po godzinie siódmej, lokalne siły policyjne zostały poinformowane o możliwości wystąpienia niebezpiecznego ładunku wybuchowego w galerii handlowej Tarasy Grabiszyńskie. Z budynku przy ulicy Grabiszyńskiej 240 natychmiastowo ewakuowano blisko 90 osób.

Potencjalnie groźny pakiet z zawartością części elektronicznych odkryto na pierwszym piętrze wspomnianego centrum. Początkowa ocena sytuacji wskazywała na możliwość istnienia zagrożenia bombowego, co spowodowało natychmiastową reakcję służb bezpieczeństwa i interwencję policji na miejscu.

Zadanie sprawdzenia podejrzanego pakunku przypadło przewodnikowi oraz patrolowi rozpoznawczemu specjalizującemu się w obszarze pirotechniki. Po dokonaniu analizy, ocenili oni znalezisko jako nieszkodliwe, co obaliło pierwotne przypuszczenia o zagrożeniu bombowym. Jak informuje starsza aspirant Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, w rozmowie z Gazetą Wrocławską, na miejscu prowadzone są dalsze działania, takie jak oględziny oraz zabezpieczanie nagrań z monitoringu. Freus dodaje również, iż wkrótce klienci będą mogli ponownie wejść do centrum handlowego.