Mieszkańcy Wrocławia mogą składać wnioski o paszport w Magnolia Park

Mieszkańcy Wrocławia mogą składać wnioski o paszport w Magnolia Park

Od początku tego tygodnia, wrocławskie Centrum Obsługi Mieszkańca (COM) zlokalizowane w centrum handlowym Magnolia Park rozszerzyło swoją ofertę usług o możliwość składania wniosków o paszport. Nowo utworzony punkt paszportowy ma na celu wsparcie działalności Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego poprzez przekierowanie części obowiązków na siebie.

Centrum Obsługi Mieszkańca, którego siedziba znajduje się w Magnolia Park, zostało uruchomione przez wrocławski magistrat w czerwcu poprzedniego roku. Od tego czasu usług świadczonych przez COM korzysta codziennie około 600 osób.

W poniedziałek, przyjęto pierwsze wnioski o paszport w nowo otwartym punkcie paszportowym w COM-ie. Mieszkańcy mają teraz możliwość złożenia wniosku o wydanie paszportu oraz odbioru gotowego dokumentu. Każde działanie było możliwe dzięki współpracy między magistratem a Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim. Jak podkreślił prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, punkt paszportowy to ważne uzupełnienie oferty usług dla obywateli.

Wojewoda dolnośląski, Jarosław Obremski, zaznaczył, że w ciągu ostatnich trzech lat na Dolnym Śląsku powstało dziewięć punktów paszportowych. Początki sięgają Bogatyni, ale teraz mieszkańcy mogą skorzystać również z punktów w Wołowie i Trzebnicy oraz najnowszego we Wrocławiu. Pierwsze osoby zapisały się już na najbliższe dni. Jak stwierdził Obremski, lokalizacja punktu w Magnolia Park jest korzystna również z punktu widzenia komunikacji miejskiej.