Apel radnych PiS do premiera Donalda Tuska złożony w Radzie Miejskiej Wrocławia

Apel radnych PiS do premiera Donalda Tuska złożony w Radzie Miejskiej Wrocławia

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej we Wrocławiu, doszło do niecodziennej sytuacji. Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowali apel skierowany do premiera Donalda Tuska. Dokument zawierał wezwanie do szanowania regulaminów określonych w Konstytucji.

Andrzej Kilijanek, radny tej partii, podkreślił, że kwestia dotyczy problemów w mediach publicznych. Wyjaśnił: „Na podstawie uchwały, pułkownik Sienkiewicz podjął decyzję, którą sąd uznał za błędną. Jak rozumiem, doszło do nielegalnego wtargnięcia do budynku telewizji i ograniczenia sygnału telewizyjnego”.

Mimo to, radna Nowej PL, Magdalena Razik-Trziszka, nazwała ten apel hipokryzją. „Wszystkie działania podjęte przez obecny rząd są efektem ciężkiej pracy mającej na celu przywrócenie norm. Chodzi tutaj zarówno o przestrzeganie Konstytucji, jak i o inne zaakceptowane normy społeczne” – podkreśliła.

Z kolei radny Platformy Obywatelskiej, Paweł Karpiński, odniósł się do apelu jako do kuriozum. Skomentował: „Prawo i Sprawiedliwość, po ośmiu latach przekształcania mediów publicznych w tubę propagandową, teraz odwołuje się do Konstytucji. Próbuje bronić niezależności mediów, które są obecnie w procesie reformowania”.

Podczas głosowania, większość radnych nie poparła apelu, a ostatecznie został on odrzucony.