Arcybiskup Józef Kupny błogosławi pokarmy dla 600 potrzebujących z okazji Wielkiej Soboty

Arcybiskup Józef Kupny błogosławi pokarmy dla 600 potrzebujących z okazji Wielkiej Soboty

Podczas Wielkiej Soboty na wrocławskim Ostrowie Tumskim, blisko 600 osób otrzymało specjalne paczki. Były one przeznaczone dla osób korzystających ze wsparcia jadłodajni oraz łazienek Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Zostały one błogosławione przez Arcybiskupa Józefa Kupnego, co podkreślił znaczenie tych darów. „To jest coś więcej niż prezent, to wyraz naszej solidarności i troski. Chcemy, abyście mogli poczuć, że nie jesteście pozostawieni sami sobie, że nie jesteście wykluczeni” – mówił hierarcha Kościoła.

„Pragniemy pokazać nasze wsparcie dla tych, którzy mogą nie mieć tak komfortowych warunków jak my podczas wielkanocnego śniadania. Ważne jest, abyśmy pomogli im cieszyć się radością świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Chcemy, aby mogli poczuć tę radość, że nie są samotni lub wykluczeni, że nie są na uboczu życia” – powiedział abp Józef Kupny.

Kupny podkreślił, że te osoby, które otrzymały pomoc, są również częścią naszej narodowej wspólnoty wierzących. Dodał, że poprzez te paczki chcemy pokazać im, jak bardzo są dla nas ważni, nawet jeśli czasami mogą mieć o sobie mniej pozytywne zdanie.

Metropolita Wrocławski złożył także świąteczne życzenia i zachęcał do obchodzenia pamiątki męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.