Awaria infrastruktury na ul. Obrońców Poczty Gdańskiej wywołuje liczne utrudnienia

Awaria infrastruktury na ul. Obrońców Poczty Gdańskiej wywołuje liczne utrudnienia

Do zaskakującego zdarzenia doszło na ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej, gdzie doszło do zapadnięcia się nawierzchni. Zdarzenie to spowodowało poważne utrudnienia dla mieszkańców – zarówno kierowców, jak i tych korzystających z wody bieżącej.

Jezdnia na wspomnianej ulicy stała się kompletnie nieprzejezdna po tym, jak w nocy doszło tam do pęknięcia rury pod asfaltem, co prowadziło do zapadnięcia części drogi. Natychmiast po odkryciu awarii, miejsce to zostało odpowiednio zabezpieczone i otoczone barierkami, aby zapobiec ewentualnym wypadkom.

Kierowcy poruszający się tą trasą muszą teraz korzystać z objazdu poprzez ulicę Generała Maczka. Niemniej jednak, problem nie dotyczy tylko właścicieli samochodów. Awaria rury doprowadziła do tymczasowego braku dostępu do wody dla mieszkańców okolicznych domostw.

Sytuacją na miejscu zajmuje się już MPWiK – wysłano tam specjalną brygadę, która ma za zadanie naprawienie uszkodzonej rury. Według wstępnych założeń, prace związane z usuwaniem awarii powinny zakończyć się do godziny 13:00, jednak po tym czasie konieczne będzie jeszcze wykonanie prac związanych z położeniem nowej nawierzchni drogi.