Patryk Klimala dołącza do Śląska Wrocław

Patryk Klimala dołącza do Śląska Wrocław

Najnowszym nabytkiem drużyny piłkarskiej Śląsk Wrocław został 25-letni Patryk Klimala, który obejmie stanowisko napastnika. Umowę z klubem, według której będzie reprezentować barwy wrocławian do końca czerwca 2027 roku, właśnie podpisał.

Niedawno Klimala zakończył swoją współpracę z izraelskim klubem Hapoel Beer Szewa, umowa została rozwiązana za porozumieniem obu stron. Dzięki tej decyzji miał możliwość oficjalnego dołączenia do Śląska Wrocław. Ze względu na regulacje światowej federacji piłki nożnej (FIFA), Klimala może być zgłoszony do gry w rundzie wiosennej.

Śląsk Wrocław zamierza starać się o wcześniejszą rejestrację swojego nowego zawodnika. Jeśli jednak nie otrzymają na to pozwolenia, Patryk Klimala będzie mógł zadebiutować w meczach WKS dopiero od początku 2024 roku. Do tego czasu będzie trenować z drużyną i brać udział w meczach sparingowych.

Patryk Klimala, rodowity Świdniczanin, dorastał w Dzierżoniowie, mieście oddalonym o zaledwie 60 kilometrów od Wrocławia. Tam właśnie rozpoczął swoją piłkarską karierę, którą kontynuował, przemierzając wiele krajów i kontynentów. Początkowo trafił do akademii Legii Warszawa, po której przejściu przeniósł się do Jagiellonii Białystok.