Historyczny lot z Wrocławia do Seulu za pomocą Boeinga 787-8 Dreamliner

Historyczny lot z Wrocławia do Seulu za pomocą Boeinga 787-8 Dreamliner

W dniu 3 listopada, o godzinie 16:25, doszło do znaczącego wydarzenia w historii Portu Lotniczego Wrocław. Po raz pierwszy odbył się tam bezpośredni lot do stolicy Korei Południowej, Seulu, przy użyciu jednego z najbardziej zaawansowanych technologicznie samolotów na świecie – Boeinga 787-8 Dreamliner. To unikalne połączenie jest odpowiedzią zarządców wrocławskiego portu na zapotrzebowanie biznesowe i społeczne mieszkańców Dolnego Śląska.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Port Lotniczy we Wrocławiu, w inauguracyjnym locie do Seulu wzięło udział ponad 250 pasażerów, a samolot był wypełniony do ostatniego miejsca. Wydarzenie to miało szczególne znaczenie, gdyż było to pierwsze bezpośrednie i transkontynentalne połączenie, które obsłużył wrocławski port. Co więcej, te cotygodniowe piątkowe rejsy realizowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT to nowość w ofercie lotniska na sezon zimowy.

Krajowy przewoźnik skieruje swoje maszyny do portu Incheon, jednego z najważniejszych węzłów komunikacyjnych w Azji, który obsługuje średnio ponad 1000 połączeń w ciągu jednej doby. To kolejny krok w kierunku rozwoju i modernizacji Portu Lotniczego Wrocław.