Boris Giltburg, znakomity pianista na koncercie specjalnym we Wrocławiu

Boris Giltburg, znakomity pianista na koncercie specjalnym we Wrocławiu

Występ Borisa Giltburga, cenionego na całym świecie pianisty, odbędzie się w Wrocławiu 10 grudnia. Artysta zaprezentuje swój talent w sali Oratorium Marianum podczas wyjątkowego koncertu kończącego serię tegorocznych recitali Chopin Recitals Wrocław. Na liście utworów, które wykonany zostaną przez pianistę, znajdują się kompozycje Fryderyka Chopina i Sergiusza Rachmaninowa.

Giltburg jest laureatem prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Królowej Elżbiety oraz zdobywcą drugiego miejsca w Międzynarodowym Mistrzowskim Konkursie Pianistycznym im. Artura Rubinsteina, który odbył się w Tel Awiwie.

Po sukcesach na międzynarodowej scenie muzycznej, Boris Giltburg zasilił grono artystów skupionych pod szyldem renomowanej wytwórni płytowej Naxos. Staraniem tej firmy ukazały się nagrodzone albumy solowe Giltburga: koncerty Rachmaninowa i Etudes Tableaux, które zdobyły nagrodę Opus Klassik dla najlepszego nagrania solowego, a także koncerty Szostakowicza i interpretacja VIII Kwartetu smyczkowego Szostakowicza autorstwa samego pianisty, które otrzymały Diapason d’Or. Giltburg został również laureatem nagrody Gramophone za Kwintet fortepianowy Dvoraka wydany przez Supraphon wraz z Pavel Haas Quartet, a także Diapason d’Or za najnowsze wspólne wydawnictwo, Brahms Piano Quintet.