Próba wysadzenia bankomatu z dynamitem górniczym we Wrocławiu skończyła się aresztowaniem dwóch włamywaczy

Próba wysadzenia bankomatu z dynamitem górniczym we Wrocławiu skończyła się aresztowaniem dwóch włamywaczy

Według informacji udzielonych przez Prokuraturę Krajową, dwóch intruzów próbujących wysadzić bankomat załadowany kwotą niemal 800 tys. zł zostało zatrzymanych. Przestępcy, którzy zostali spłoszeni przez pracownika ochrony, uciekli z miejsca zdarzenia, ale nie uniknęli wpadnięcia w ręce policji dzięki pozostawionym przez nich śladom. Zostały im postawione zarzuty i trafili do aresztu.

W mieście Wrocław doszło do próby przeprowadzenia napadu na bankomat, który był załadowany kwotą 759 tys. zł. Włamywacze mieli zamiar użyć do tego 335 gramów materiału wybuchowego oraz specjalnej instalacji zapalnikowej, jednak ich plany zostały przerwane przez interwencję ochroniarza.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, policjanci odnaleźli rozrzucony dynamit, typowo wykorzystywany w górnictwie czy budownictwie. Zabezpieczono również liczne przedmioty, które mogły posłużyć jako dowody – w tym te, które zawierały ślady linii papilarnych.

Znalezione na miejscu zdarzenia przedmioty zostały następnie poddane dokładnym badaniom przez ekspertów z zakresu genetyki i daktyloskopii. Na podstawie zebranych śladów biologicznych udało się wyizolować materiał DNA, który posłużył do identyfikacji przestępców.