Budowa ogromnego mostu zwodzonego

Budowa ogromnego mostu zwodzonego

Trwają niewiarygodne i znaczące przebudowy w Twierdzy Srebrna Góra. Planowana jest budowa gigantycznego w kraju mostu zwodzonego, który będzie ważył ponad siedemdziesiąt ton, a do końca roku mają powstać jeszcze trzy. Pozwoli to ludziom na dokładniejsze zwiedzanie zabytku, gdyż obecnie tylko 20% z niego jest udostępnione do oglądania. Ponadto do czerwca podróżnicy będą mogli wypić kawę w klimatycznej kawiarni znajdującej się wewnątrz twierdzy oraz przenocować w hostelu.

Oprócz tego na terenie twierdzy powstają jeszcze trzy pomniejsze mosty. Ma to pozwolić turystom na zwiedzanie obiektu. Obecnie dla zwiedzających dostępna jest zaledwie jedna czwarta powierzchni jednej z największych górskich fortyfikacji w Europie, czyli drugiej co do wielkości.

Wynika to z faktu, że nie jest ona prawidłowo i bezpiecznie połączona, ale mosty to załatwią. Projekt ma być zrealizowany do kwietnia 2024 roku. Największy most zwodzony, o wadze 70 ton, powinien zostać ukończony do końca tego roku. Dzięki nowym mostom będzie można obserwować o 100 procent więcej regionu niż dotychczas, pojawią się też nowe pokazy i multimedialne ekspozycje.