Centralny budżet zasila rozwój piłki nożnej we Wrocławiu

Centralny budżet zasila rozwój piłki nożnej we Wrocławiu

Na kontynuację realizacji projektu Wrocławskiego Centrum Sportu, Śląsk Wrocław ma otrzymać wsparcie finansowe w wysokości dokładnie 8 479 600 złotych. Jednak tym razem, źródłem dofinansowania nie będzie lokalny budżet miasta czy fundusze spółek komunalnych, ale środki pochodzące z budżetu centralnego.

Piłkarski klub Śląsk Wrocław może liczyć na wsparcie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, które zdecydowało o przekazaniu środków z rządowego budżetu. Prawie 8,5 miliona złotych, przyznane w ramach „Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej”, ma być przeznaczone na realizację czterech nowych pełnowymiarowych boisk piłkarskich wyposażonych w naturalną nawierzchnię.

Wspomniana inwestycja stanowi część większego projektu – Wrocławskiego Centrum Sportu – prowadzonego przez Fundację WKS Śląsk Wrocław wspólnie z klubem WKS Śląsk Wrocław. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie warunków do kształcenia młodych zawodników. Co warto podkreślić, to już drugi rok z rzędu, kiedy to wrocławska inwestycja otrzymuje wsparcie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, a przyznana suma stanowi maksymalną możliwą kwotę dofinansowania.

Patryk Załęczny, prezes Śląska Wrocław, wyraził swoją radość i wdzięczność po otrzymaniu informacji o przyznaniu wsparcia finansowego. Jak podkreślił, projekt Wrocławskiego Centrum Sportu to najważniejsze przedsięwzięcie w historii klubu, dlatego wszelkie działania mające na celu zdobycie dofinansowania są niezwykle istotne. Prezes Załęczny wyraził również swoją wdzięczność dla prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka za poparcie projektu oraz ministra Kamila Bortniczuka za zatwierdzenie wniosku o dofinansowanie.