Ciężarówka uszkodziła sieć trakcyjną. Ruch pociągów wstrzymany na trasie Poznań – Wrocław

Ciężarówka uszkodziła sieć trakcyjną. Ruch pociągów wstrzymany na trasie Poznań – Wrocław

Z powodu uszkodzenia sieci trakcyjnej przez ciężarówkę, ruch na linii kolejowej łączącej Poznań z Wrocławiem został przerwany. Do zdarzenia doszło na przejeździe kolejowym między Mosiną a Czempiniem, dwoma miejscowościami położonymi pod Poznaniem. Ciężarówka spowodowała uszkodzenie w środek dnia.

Informację o incydencie przekazał Radosław Śledziński, przedstawiciel zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Według jego słów, ciężarówka doprowadziła do zerwania sieci trakcyjnej około godziny 11:50. Ruch kolejowy musiał z tego powodu zostać chwilowo zawieszony.

Śledziński dodatkowo poinformował, że na miejsce zdarzenia natychmiast skierowane zostały ekipy techniczne, które mają na celu naprawę powstałych uszkodzeń. Przedstawiciel PKP zapewnił, że są oni w stałym kontakcie z przewoźnikami i dostarczają pasażerom aktualne informacje na temat sytuacji. Jego zdaniem ruch na danej trasie zostanie wznowiony, jak tylko będzie to możliwe, choć na ten moment nie jest w stanie oszacować, jak długo może potrwać naprawa.