Ciężarówka zderzyła się z tramwajem na skrzyżowaniu

Ciężarówka zderzyła się z tramwajem na skrzyżowaniu

Ciężarówka zderzyła się z tramwajem na skrzyżowaniu

Ciężarówka zderzyła się z tramwajem na skrzyżowaniu. W piątek, 13 listopada, doszło do kolizji na skrzyżowaniu dwóch ulic. W zdarzeniu brała udział ciężarówka i tramwaj, a kolizja miała miejsce na krzyżowaniu Żmigrodzkiej i Broniewskiego. Dobrą wiadomością jest, że żaden kierowca nie ucierpiał. Niestety zdarzenie spowodowało jednak pewne utrudnienia w ruchu tramwajowym.

Jak doszło do kolizji?

Do zdarzenia doszło w piątek, 13 listopada, ok. godziny 10. Zderzyły się ze sobą ciężarówka marki mercedes oraz tramwaj. Pojazdy jechały w stronę centrum przez ulicę Żmigrodzką, a do kolizji doszło, gdy kierowca ciężarówki skręcał w ul. Broniewskiego.  Wrocławska KMP informuje, że powodem kolizji było nieustąpienie pierwszeństwa ze strony kierowcy ciężarówki. Kierowca ten nieroztropnie skręcił w ulicę Broniewskiego, gdy powinien był ustąpić pierwszeństwa tramwajowi linii 1. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi, a żadnego z nich nie stałą się żadna krzywda.

Nauczka na przyszłość.

Tym razem na szczęście nic się nie stało, ale innym razem kierowca ciężarówki mógłby nie mieć tyle szczęścia. Każdy Wrocławianin powinien pamiętać o tym, aby zawsze ustępować pierwszeństwa tramwajowi. W przeciwieństwie do samochodu osobowego pojazd maszynowy nie jest w stanie zjechać z drogi nawet przy najlepszym refleksie motorniczego. Warto przestrzegać przepisów, aby nie narażać siebie, ani innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci z wydziału ruchu drogowego codziennie pilnują, aby nikt nie łamał przepisów dla zabawy. Na Dolnym Śląsku przykładem takiego zaangażowania policjantów może być chociażby bolesławiecka grupa „SPEED”.