Czy Międzygórze jest piękniejsze od Zakopanego w trakcie sezonu? Zdaniem niektórych tak!

Czy Międzygórze jest piękniejsze od Zakopanego w trakcie sezonu? Zdaniem niektórych tak!

Osoby mieszkające na Dolnym Śląsku nie muszą jechać do Zakopanego, by przeżyć prawdziwą zimę i zobaczyć zachwycające widoki. Blisko nich jest Międzygórze, które w głosowaniu Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu zostało wybrane najpiękniejszą miejscowością Dolnego Śląska. Międzygórze nazywane jest również Małą Szwajcarią i Klejnotem Sudetów. W okresie zimowym wygląda po prostu czarująco.

Jury z Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego oficjalnie ogłosiło Międzygórze najładniejszą wsią w okolicy. Jest to idealne miejsce do przebywania w okresie letnim, ale szczególnie wspaniały jest okres zimowy. Kiedy w miastach takich jak Wałbrzych, Wrocław, Legnica czy Głogów brakuje śniegu, Międzygórze jest nim pokryte, co tworzy zachwycające sceny. Wieś ta znajduje się w gminie Bystrzyca Kłodzka i istnieje od XVI wieku.

Pod koniec XIX wieku we wsi powstał ośrodek sportów zimowych. Turyści byli wciągani przez kuligi konne (które są preferowane do dziś) po szlakach z Czarnej Góry i Śnieżnika. Zaczęły się kształtować takie sporty jak saneczkarstwo i narciarstwo.

Obecnie większość obiektów znajduje się w rękach prywatnych, a właściciele starają się modernizować bazę i przeprowadzać remonty. Turyści będą mieli do wyboru wiele możliwości, od luksusowych po bardziej przyjazne dla budżetu agroturystyki.