Relaks w willi Orle Gniazdo

Relaks w willi Orle Gniazdo

Willa Orle Gniazdo w Szklarach to raj dla wszystkich szukających odpoczynku i spokoju, a szczególne miejsce w sercach ludzi zajmuje już od XIX wieku. W tym czasie w tym miejscu funkcjonował niemiecki zajazd. Niestety, popadła ona w ruinę, aż Sylwia Sobierajska i Czesław Stryjski podjęli się jej odrestaurowania. Efekty ich starań są godne uwagi, dzięki czemu zimą jest to jedno z najbardziej malowniczych miejsc na Ziemi Kłodzkiej. Z pewnością warto je odwiedzić.

Jeśli szukasz spokojnego i pięknego wypoczynku, Szklary u podnóża Iglicznej w Masywie Śnieżnika to idealne miejsce dla Ciebie. Zimą będziesz mógł skorzystać z przepięknych widoków, dużej ilości śniegu i kuligów, a latem otoczysz się bujną zielenią i usłyszysz w tle potok Szklarzynka. Willa Orle Gniazdo, prawdziwy cud wśród górskich karczm, istnieje w okolicy od 1890 roku i jest świetnym miejscem na nocleg.

Epikurejczycy będą zachwyceni, gdy dowiedzą się, że Orle Gniazdo oferuje również pyszne pstrągi górskie. Ryby te hodowane są w maleńkim stawie przylegającym do willi. Ponadto jest tu skromna wędzarnia, która z pewnością skusi każdego poważnego smakosza do spróbowania pieczeni swoim rozkosznym zapachem. W rześkie jesienne i zimowe wieczory malowniczą atmosferę potęguje bar z kominkiem, w którym wesoło trzaska ogień.