Pożar zniszczył piękny ośrodek wypoczynkowy

Pożar zniszczył piękny ośrodek wypoczynkowy

Podczas próby gaszenia pożaru domu w Gniewoszowie w Międzylesiu doszło do niefortunnego wybuchu butli z gazem. Na szczęście żaden ze strażaków nie został ranny podczas walki z pożarem. Mimo to, ratownikom udało się jeszcze usunąć z płonącej konstrukcji pozostałe butle z propan-butanem. Największą szkodą był jednak dobytek właściciela. To miejsce miało być pięknym miejscem agroturystycznym, ale teraz to nic innego jak gruzowisko.
Sześć zastępów straży pożarnej skutecznie ugasiło pożar domu letniskowego w Gniewoszowie w gminie Bystrzyca Kłodzka. Akcja gaśnicza w domu wczasowym w Gniewoszowie trwała do późnych godzin nocnych 10 lutego 2023 roku. Jak informuje kpt. Bartosz Zdęga z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, gdy pierwsze zastępy strażaków przybyły na miejsce zdarzenia, budynek był już całkowicie objęty płomieniami.

Domek niedawno przeszedł transformację i miał być przeznaczony do uprawiania agroturystyki. W momencie powstania pożaru nikt w nim nie przebywał. W gaszeniu pożaru brali udział strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z siedzibą w Bystrzycy Kłodzkiej oraz ochotnicy z Międzylesia i Domaszkowa. Przypuszcza się, że pożar powstał w wyniku usterki instalacji elektrycznej.