Morsowanie w regionie wrocławskim

Morsowanie w regionie wrocławskim

Zwolennicy zanurzenia się w mroźnej wodzie, znanej również jako morsowanie, są na fali wznoszącej. Dzięki tej praktyce wiele osób zyskało odporność i system immunologiczny. Szczególnie popularnym miejscem do morsowania na Dolnym Śląsku jest Przesieka i wodospad Podgórnej, ale jest też wiele innych miejsc, w których można tego spróbować. Poznaj więc zalety zanurzenia się w zimnej wodzie i dowiedz się, gdzie jeszcze możesz morsować.

Mieszkańcy Dolnego Śląska mają wielką sympatię do morsów. Co tydzień zjeżdżają się kluby i zażywają wspólnych kąpieli, co można zaobserwować na wrocławskim Morskim Oku, jeziorze w Kunicach koło Legnicy, Piechowicach i Przesiece. Morsy mają swoje ulubione miejsca i zwyczaje, bo kąpiel w lodowatej wodzie jest dla nich także formą spotkania towarzyskiego. Obchodzą nawet specjalne okazje, takie jak mikołajki czy walentynki, a także organizują akcje charytatywne. Ponadto dbają o kondycję, zdrowie i siłę – co wymaga dużej determinacji, gdy temperatura wody wynosi 10 stopni Celsjusza.

Morsy na Dolnym Śląsku są bardzo interaktywne i dobrze zorganizowane. Mają swoje stałe spoty w okolicy z takich miast jak Wrocław, Głogów, Legnica, Siegowie, Wałbrzych czy Dzierzonów. Planują nawet wyjazdy, a ostatnio zorganizowali w Mielnie imprezy walentynkowe. Na te okazje przebierają się w kreatywne stroje, bawią się i pływają. Poziom ich działań jest niezwykły.