Decydujące starcie na szczycie tabeli PGE Ekstraligi: Betard Sparta Wrocław kontra Platinum Motor Lublin

Decydujące starcie na szczycie tabeli PGE Ekstraligi: Betard Sparta Wrocław kontra Platinum Motor Lublin

Akcentując końcówkę rundy zasadniczej PGE Ekstraligi, czeka nas mecz, który można określić mianem hitu. Ekipy Betard Sparta i Platinum Motor, będące na czołowych miejscach tabeli, stawią czoła sobie nawzajem. Niemniej jednak, w obu drużynach odczuwalny będzie brak kluczowych graczy. Zdecydowano się na strategiczne „ukrycie” Mateusza Cierniaka z ekipy z Lublina.

Zobaczymy pojedynek 14. kolejki ligowej, gdzie przeciwnicy z Wrocławia i Lublina rywalizować będą nie tylko o punkty, ale przede wszystkim o prestiż. Wrocławska Sparta już zapewniła sobie pierwszą pozycję, a Motor z Lublina jest pewien swojej drugiej lokaty po rundzie zasadniczej. Mimo to, goście palą się chęcią rewanżu. Pragną bowiem odwrócić losy kwietniowego meczu, kiedy to właśnie rywal przerwał ich ponad dwuletnią serię domowych zwycięstw na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich.

Kontuzje dwóch kluczowych zawodników – Piotra Pawlickiego ze Sparty i Jacka Holdera z Motoru – odbiją się na składach obu drużyn podczas spotkania rewanżowego. W odpowiedzi na tę sytuację, zarząd drużynowych mistrzów Polski postanowił powierzyć miejsce w składzie Janowi Rachubikowi – decyzja ta nie jest jednak niespodzianką, biorąc pod uwagę wcześniejsze taktyki. Jednocześnie podjęto decyzję o „ukryciu” Mateusza Cierniaka, którego nieobecność zostanie odczuta również na młodzieżowej pozycji.