Devan Burrell dołącza do Panthers Wrocław na sezon 2024

Devan Burrell dołącza do Panthers Wrocław na sezon 2024

Devan Burrell, znany amerykański gracz futbolu amerykańskiego, został ogłoszony jako najnowszy członek drużyny Panthers Wrocław na nadchodzący sezon 2024. Zanim przeniósł się do Polski, Burrell grał w zespole Milano Seamen i był jednym z wyróżniających się graczy poprzedniego sezonu European League of Football.

W poprzednim sezonie, Burrell był częścią drużyny Leipzig Kings. Kiedy jednak lipska drużyna wycofała się z ligi, Burrell przeniósł się do Milano Seamen. Jego umiejętności na boisku przyniosły mu nagrodę dla najlepszego zawodnika special teams w lidze po sezonie. Zasłużył na to m.in. dzięki temu, że jako returner pokonał dystans 1820 jardów, zdobywając przy tym 5 przyłożeń po kick-offach i 2 po punt returnach.

Burrell wybrał Panthers Wrocław z powodu doskonałej organizacji klubu. Ma przekonanie, że sztab trenerski tego klubu pomoże mu i całej drużynie osiągnąć jeszcze lepsze wyniki. Docenia również kulturę zwycięstwa, która panuje w zespole. Jest podekscytowany możliwością bycia częścią dynamicznie rozwijającej się drużyny i obiecuje wiele emocjonujących meczów w nadchodzącym sezonie. Ambicją zespołu jest zdobycie mistrzostwa.