IMGW: Prognoza silnego wiatru na Dolnym Śląsku

IMGW: Prognoza silnego wiatru na Dolnym Śląsku

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przewiduje wystąpienie intensywnych wiatrów na obszarze niemal całego województwa dolnośląskiego. Zgodnie z prognozami, niebezpieczne porywy mają nadejść jutro, czyli 2 listopada.

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, mocne podmuchy powietrza mają pojawić się już w czwartek, 2 listopada i utrzymać do następnego dnia – piątku, 3 listopada. Co więcej, oprócz Dolnego Śląska, ostrzeżenia pierwszego stopnia, tzw. „żółte”, mogą zostać wydane również dla województw takich jak: opolskie, śląskie, małopolskie, podkarpackie czy świętokrzyskie. Synoptycy IMGW informują, że najsilniejsze porywy są spodziewane na południu kraju i mogą osiągnąć szybkość do 60 km/h, natomiast w górach halny może być nawet do 110 km/h.

Synoptycy przyznali zagrożeniu „żółty” stopień, co sugeruje, że prognozowane niekorzystne zjawiska pogodowe mogą przyczynić się do powstania szkód materialnych, a nawet stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.

Jakie warunki pogodowe możemy spodziewać się dzisiaj? Zgodnie z informacjami podawanymi przez Polskich Łowców Burz, w całym kraju prognozuje się zmienną pokrywę chmur z coraz częściej pojawiającymi się przejaśnieniami oraz okresami rozpogodzeń do umiarkowanego zachmurzenia. Wrocławianie mogą spodziewać się dzisiaj maksymalnych temperatur na poziomie 10 stopni Celsjusza.