Dni otwarte dolnośląskiej kopalni

Dni otwarte dolnośląskiej kopalni

Powstający Rodzinny Park Rekreacji na Dolnym Śląsku ma być najnowocześniejszą atrakcją na europejskim poziomie. Wizualizacje i specyfikę projektu będzie można zobaczyć podczas Dni Otwartych w Kopalni Melafir w Rybnicy Leśnej, położonej w gminie Mieroszów. Dostępne będą liczne atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, w tym festyn i pokazy masywnych maszyn.

Kopalnia Melafir w Rybnicy Leśnej zaprasza gości na swój Dzień Otwarty 13 maja 2023 roku. W tę sobotę na odwiedzających czeka wiele ekscytujących atrakcji. To rzadkie wydarzenie pozwala mieszkańcom i turystom zwiedzić wnętrze kopalni, obserwować wygląd wyrobisk, dowiedzieć się o wydobyciu melafiru (produktu ubocznego z lawy wulkanicznej) i z bliska przyjrzeć się imponującym maszynom używanym na co dzień w kopalni. Ta wyjątkowa okazja zdarza się tylko co kilka lat, a zwiedzający mogą nawet wejść do maszyn i zrobić zdjęcia. Co ciekawe, w łyżce gigantycznej koparki może zmieścić się kilka osób naraz, co pozwala na zrobienie pamiątkowego zdjęcia z kamieniołomem w tle.

Zwiedzanie kopalni to doskonała okazja, by porozmawiać z przedstawicielami kopalni o nadchodzącej inwestycji. Po zakończeniu budowy kopalni melafiru w Rybnicy Leśnej mógłby powstać zaawansowany technologicznie Rodzinny Park Rekreacji.