Już niedługo nastąpi otwarcie Zalewu Radkowskiego

Już niedługo nastąpi otwarcie Zalewu Radkowskiego

Rewitalizacja radkowskiego zalewu jest bliska zakończenia. Jak poinformował Jan Bednarczyk, wójt gminy, Zalew w Radkowie ma zostać otwarty już w czerwcu. Pojawią się tam nowe elementy, takie jak dwie odrębne strefy pływackie i ogromna zjeżdżalnia. Projekt będzie kosztował 5 milionów złotych, a wsparcie finansowe pochodzi z funduszy rządowych Polskiego Zakonu.

Radkowski zalew jest popularnym miejscem wypoczynku dla mieszkańców Kłodzka, Wałbrzycha i okolic. Szczególnie upodobali go sobie wałbrzyszanie, ponieważ w ich mieście brakuje naturalnych kąpielisk i basenów. Chętnie odwiedzają zalew w ciepłe dni, gdyż oferuje on przestronną przestrzeń, nadzorowaną część kąpielową oraz długi drewniany pomost wysuwany do wody, z którego można podziwiać bujną roślinność. Atrakcyjność rekreacyjną Radkowa podkreślają również wspaniałe widoki i panoramy na polskie i czeskie Góry Stołowe.

Rewitalizacja radkowskiego zalewu będzie wymagała nakładu 5 milionów złotych. Wśród innych zadań znalazło się m.in. wstępne spuszczenie wody z basenu, aby umożliwić dokładne oczyszczenie podłoża. Odnowiono także konstrukcję, która obecnie podzielona jest na dwie części. Obecnie zalew otrzymuje wodę z dwóch odrębnych źródeł: z Czeskiego Potoku i wodospadu Pośny.