Największe jezioro na Śląsku znajduje się niecałe 40 minut od Wrocławia

Największe jezioro na Śląsku znajduje się niecałe 40 minut od Wrocławia

Znajdujący się na terenie gminy Mietków Zalew Mietkowski, czyli Jezioro Mietkowskie, nazywany jest również Jeziorem Domanickim. Wielu turystów uważa go za najbardziej malowniczy zalew w pobliżu Wrocławia, z krystalicznie czystą wodą, piaszczystymi brzegami i wspaniałymi widokami na Ślężę. Zapora, która uformowała zbiornik, jest doskonałym miejscem na długie spacery lub przejażdżki rowerowe wzdłuż rozległej wody. Dojazd pociągiem sprawia, że jest to popularne miejsce wśród turystów.

W pobliskiej wsi Borzygniew, sąsiadującej z Mietkowem, znajduje się Ośrodek Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego. Znajdziemy tu sporą plażę pod czujnym okiem ratowników wodnych drużyny WOPR. Na uwagę zasługuje fakt, że wyznaczone kąpielisko posiada specjalnie zaprojektowane, łagodne i równe wejście do wody.

To nowocześnie zaprojektowane miejsce zostało wiosną 2022 roku zmodernizowane poprzez dodanie stołów i ławek z europalet. Obecne jest również boisko do siatkówki plażowej. Z plaży w Borzygniewie roztaczają się urzekające widoki na górę Ślężę i zaporę.

W ciepłe weekendy plaża może być dość zatłoczona. Nie należy się jednak martwić, ponieważ w pobliżu znajdują się dwa mniejsze zbiorniki wodne – jeden we wsi Proszkowice, a drugi w pobliżu wsi Chwałów. Oba oferują możliwość kąpieli, a w Proszkowicach jest nawet plaża wzdłuż cypla jeziora.