Wiszący most we Wrocławiu przyciąga uwagę turystów

Wiszący most we Wrocławiu przyciąga uwagę turystów

Wrocław zachwyca nas swoją różnorodnością kryjówek, mieszanką kulturową i ciągłymi szansami na odkrycie zachwycających miejsc! To miasto, w którym starożytność przeplata się z nowoczesnością, a szklane wieżowce, takie jak Sky Tower, stoją obok takich cudów jak wiszący most przecinający rzekę Widawę. Obszar ten emanuje urzekającą atmosferą, otoczony bogatą zielenią.

Obfite listowie, woda i urokliwy podwieszany most nad Widawą we Wrocławiu tworzą niezwykły klimat. Latem można tu uwiecznić obrazy przypominające tropikalną dżunglę lub stworzyć romantyczne sceny, w zależności od upodobań. Jedno jest pewne: niewielu wrocławian wie o tej ukrytej perełce.

Żaden z przepytanych przez nas wrocławian nie wie o tym urokliwym miejscu. Pozostaje ono tajemnicą nawet dla Zarządu Dróg i Mostów we Wrocławiu oraz Zieleni Miejskiej. Google dostrzegło jednak potencjał turystyczny tego miejsca. Umieszczenie mostu wiszącego nad Widawą we Wrocławiu na internetowych mapach Google prawdopodobnie zwiększy liczbę odwiedzających.

Drewniany most wiszący, zbudowany z belek, nie jest oficjalną przeprawą przez rzekę Widawę we Wrocławiu. Lokalna legenda sugeruje, że most został zbudowany przez mieszkańców, aby zapewnić krótszą drogę na przeciwległy brzeg. Zawieszony jest na mocnych gałęziach rosnących w pobliżu drzew. Ta wyjątkowa kładka jest jedyną w okolicy, dzięki której można przejść przez rzekę.