Budowa drogi ekspresowej nieopodal Wrocławia

Budowa drogi ekspresowej nieopodal Wrocławia

12 maja minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał aneks do dokumentów dotyczących odcinka drogi ekspresowej S8 Kobierzyce Północne – Bardo w Łagiewnikach, w powiecie dzierżoniowskim. Dzięki temu można już składać oferty na budowę pierwszego 32-kilometrowego odcinka łączącego Wrocław z Łagiewnikami w formule „Projektuj i buduj”.

W tym samym dniu w Łagiewnikach podpisano formalną umowę zapewniającą finansowanie projektu na trasie Wrocław – Bardo. W Łagiewnikach potwierdzono, że wkrótce zostaną ogłoszone przetargi na 32-kilometrowy odcinek drogi między Wrocławiem a Łagiewnikami.

Dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu Lidia Markowska wspomniała, że na ten konkretny odcinek zostanie wyłonionych trzech wykonawców. Tymczasem minister Michał Dworczyk zapewnił, że w kolejnych etapach będą ogłaszane przetargi na kolejne odcinki S8. Co ważne, uzyskano już zgody środowiskowe dla całego odcinka drogi ekspresowej prowadzącej do Barda.

Dzisiejsze podpisanie dokumentu to ważny kamień milowy dla regionu. W 2018 roku premier Matusz Morawiecki zadeklarował budowę drogi ekspresowej w zastępstwie remontu drogi krajowej nr 8 na trasie z Kłodzka do Wrocławia.