Dolnośląscy artyści integrują społeczność Wrocławia: rusza druga edycja "Osiedla Kultury i Sztuki"

Dolnośląscy artyści integrują społeczność Wrocławia: rusza druga edycja "Osiedla Kultury i Sztuki"

Planowane jest rozpoczęcie drugiego etapu programu o nazwie „Osiedla Kultury i Sztuki. Dolnośląscy artyści na wrocławskich osiedlach”. Głównym celem tego projektu jest łączenie różnorodnej społeczności mieszkańców. Zgłoszenia do udziału w kolejnej odsłonie programu będą przyjmowane od 1 lutego.

Na realizację kulturalnych przedsięwzięć, które mają za zadanie łączyć mieszkańców, radom osiedlowym wraz z artystami zostanie przyznane dofinansowanie. Stworzenie wydarzeń kulturalnych na tle lokalnym ma być możliwe dzięki tym funduszom.

„Zabezpieczyliśmy już fundusze na ten projekt na rok 2024 z Urzędu Marszałkowskiego – jest to suma 100 tys. złotych. Obecnie oczekujemy jeszcze na decyzję Ministerstwa Kultury. Warunki finansowe powinny pozostać niezmienione, co oznacza, że każde osiedle będzie mogło skorzystać z kwoty do 5 tys. złotych. To zapewnia udział co najmniej 20 osiedli w projekcie” – opowiada Izabela Duchnowska z Wrocławskiego Laboratorium Kultury podczas rozmowy z Radiem Wrocław.

Dodatkowe dofinansowanie w wysokości 100 tys. złotych może być przyznane przez Ministerstwo Kultury. Środki te mogą być wykorzystane na organizowanie koncertów, wystaw, spektakli czy warsztatów.

– Projekt jest realizowany pod nadzorem Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu – dodaje dyrektor tej instytucji, Igor Wójcik.