Śmiertelny wypadek na torach na Maślicach: Pociąg Dolnośląskich Kolei potrącił starszą kobietę

Śmiertelny wypadek na torach na Maślicach: Pociąg Dolnośląskich Kolei potrącił starszą kobietę

Tragiczne zdarzenie miało miejsce wcześnie rano na torach kolejowych. Około godziny 5 rano, pociąg Kolei Dolnośląskich kursujący na trasie Ścinawa – Wrocław Główny, zderzył się ze starszą kobietą. Niestety, skutkiem tego zdarzenia było śmiertelne potrącenie ofiary. Wypadek zdarzył się niedaleko Stawu Królewieckiego, w rejonie Maślic.

Scena tragicznego zdarzenia znajdowała się między przystankami kolejowymi Wrocław Kuźniki oraz Wrocław Pracze, w pobliżu wspomnianego już Stawu Królewieckiego. Jak informuje Przemysław Ratajczak, reprezentujący biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, ofiarą stała się kobieta w wieku około 64 lat. Nie jest jeszcze pewne, czy był to nieszczęśliwy wypadek, czy może zaistniały inne okoliczności prowadzące do tej tragedii. Dodał również, że ruch pociągów odbywa się jednym torem na tym odcinku trasy kolejowej i że prokurator jest już w drodze na miejsce zdarzenia.

W związku z tym tragicznym wydarzeniem, podróżni korzystający z tej trasy muszą liczyć się z opóźnieniami. Dotyczy to zarówno pociągów jadących z Wrocławia do Głogowa przez Wołów i Ścinawę, jak i tych poruszających się w kierunku przeciwnym. Przewidywane opóźnienia mogą wynosić około 10 minut.