Domek ogrodowy z metalu sprawdzi się w każdym ogrodzie.

Domek ogrodowy z metalu sprawdzi się w każdym ogrodzie.

Domek narzędziowy to dodatkowa przestrzeń znajdująca się przy budynku głównym, która służy do przechowywania różnego rodzaju narzędzi oraz sprzętów ogrodniczych. Przydaje się ona nie tylko tym osobom, które lubią majsterkować, ale również tym, które nie posiadają w domu odpowiedniej ilości miejsca na przechowywanie ogrodowych akcesoriów. Jakie rodzaje domków narzędziowych możemy jednak wyróżnić?

Co można przechowywać w domkach narzędziowych?

Domki narzędziowe idealnie sprawdzają się do przechowywania nie tylko narzędzi niezbędnych do wykonywania przydomowych prac, ale również mebli ogrodowych, różnego rodzaju sprzętów (kosiarka, piła), rowerów, a nawet dziecięcych zabawek. To, czy wszystkie te przedmioty zmieszczą się w takim domku, zależy przede wszystkim od jego rozmiaru, dlatego też przed jego zakupem warto się nad tą kwestią bardzo dobrze zastanowić.

Metalowy domek narzędziowy, fot. Ogrodosfera.pl

Jakie są rodzaje domków narzędziowych?

Domki narzędziowe najczęściej dzieli się na trzy główne kategorie w zależności od tego, z jakiego materiału zostały wyprodukowane, a mianowicie na domki narzędziowe drewniane, plastikowe oraz metalowe. Domki drewniane cieszą się dosyć dużą popularnością, ponieważ bardzo ładnie prezentują się w ogrodzie, jednak proces postawienia takiej konstrukcji może być skomplikowany z uwagi na ilość potrzebnych do budowy elementów. Niemniej jednak w takich domkach można bez problemu dokonywać różnorodnych modyfikacji, umieszczając np. dodatkowe półki lub schowki. Oczywiście wybierając taki domek, należy liczyć się z tym, iż drewno potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, dzięki której nie straci swoich walorów użytkowych i wizualnych. Kolejnym rodzajem domków są domki plastikowe, które z uwagi na zastosowany materiał są odporne na różnego rodzaju niekorzystne warunki atmosferyczne. Z tego też względu nie wymagają one takiej konserwacji jak domki drewniane, jednak nie należy zapominać o tym, aby raz na kilka miesięcy dokładnie je umyć. Co równie ważne w takich domkach niestety dosyć ciężko jest dokonywać jakichkolwiek modyfikacji, jednak ich postawienie nie zajmuje zbyt wiele czasu. Ostatnim rodzajem domków są domki metalowe, których postawienie wymaga uprzedniego wykonania wylewki betonowej. Dlaczego jednak warto zdecydować się na taki domek?

Domek narzędziowy z metalu imitującego drewno, fot. Ogrodosfera.pl

Jakie są zalety domków metalowych?

Domki metalowe w ogrodosfera.pl to przede wszystkim bardzo ekonomiczny zakup, gdyż dosyć niskim kosztem (w porównaniu do pozostałych rodzajów domków) można stworzyć sobie miejsce idealne do przechowywania wszelkiego rodzaju ogrodowych akcesoriów. Wykonane z wysokiej jakości materiałów mogą nawet stanowić ozdobę naszego ogrodu. Metalowe domki narzędziowe bardzo łatwo się czyści, a dzięki sporej wytrzymałości przez wiele lat będą nam dobrze służyły, zabezpieczając w odpowiedni sposób cały nasz ogrodowy dobytek. Dzięki odpowiedniej wentylacji, o której nie należy zapominać, możemy mieć pewność tego, że do środka nie dostanie się wilgoć, a jeśli już coś takie się zdarzy, to w odpowiedni sposób zostanie ona odprowadzona na zewnątrz.

Antracytowy domek narzędziowy, fot. Ogrodosfera.