Dynamiczny rozwój modernizacji wrocławskich kamienic: plany na najbliższe lata

Dynamiczny rozwój modernizacji wrocławskich kamienic: plany na najbliższe lata

Program kompleksowej rewitalizacji i modernizacji zasobów komunalnych w mieście Wrocław nabiera tempa, po tym jak udało się podłączyć kilkaset kamienic do nieprzerwanego źródła ciepła. W przyszłych latach, miasto ma zamiar przemienić około stu kamienic i 70 podwórek, które nabiorą nowego wyglądu.

– Posiadamy jeden z największych, ale zarazem jeden z najstarszych zasobów komunalnych w kraju. Zdajemy sobie sprawę, że wrocławskie widoki, obserwowane przez kuchenne okno, nie zawsze prezentują się jak na malowidłach. Niemniej jednak, naszym celem jest stopniowe przekształcanie tego obrazu, kamienica za kamienicą i podwórko za podwórkiem. W poprzedniej kadencji udało nam się podłączyć ponad 300 budynków komunalnych do sieci ciepłowniczej i gazowej, natomiast do końca bieżącego roku ta liczba ma osiągnąć 400. Czas więc rozpocząć następne fazy prac, które przywrócą kamienicom ich dawną świetność, a podwórka staną się estetyczne i funkcjonalne – komentuje Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

W ciągu najbliższych lat, Wrocław planuje przeprowadzić modernizację blisko 100 kamienic. Prace rewitalizacyjne obejmą między innymi piętnaście budynków komunalnych zlokalizowanych w pobliżu ulic Ptasiej, Kurkowej, Podwórcowej oraz placu Strzeleckiego. Prace remontowe przy elewacji budynku przy ulicy Kurkowej 61-63 już się rozpoczęły. Głównie prace będą skupiać się na elewacjach budynków, dachach, klatkach schodowych, izolacjach przeciwwilgociowych oraz remontach piwnic, a także na modernizacji instalacji wodno-kanalizacyjnej i likwidacji WC w częściach wspólnych.