Świętujmy nadejście wiosny razem! Zapraszamy na rodzinny piknik przy Mostach Chrobrego

Świętujmy nadejście wiosny razem! Zapraszamy na rodzinny piknik przy Mostach Chrobrego

Wraz z nadejściem wiosny, zapraszamy wszystkich na wspólne świętowanie na łonie natury. Pierwsza sobota tej wiosennej pory roku będzie idealną okazją do zorganizowania pikniku w parku znajdującym się w pobliżu Mostów Chrobrego.

Sobotnie spotkanie rodzinnego charakteru planowane jest na 23 marca. Start pikniku przewidziany jest na godz. 14.00, natomiast zakończenie wydarzenia przewidziano na godz. 18.00. W czasie trwania imprezy, organizatorzy, czyli Wrocławskie Inwestycje, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego oraz NGO Grupa z Pasją (aktywni członkowie społeczności osiedla Strachocin-Swojczyce-Wojnów) zaplanowali wiele atrakcji dla mieszkańców we wszystkich grupach wiekowych.

Zielone inicjatywy i warsztaty edukacyjne

Piknik na powitanie wiosny będzie doskonałą okazją do „zazielenienia” naszych domów i mieszkań. Będzie można skorzystać z wymiany roślin (sadzonka za sadzonkę) oraz wziąć udział w akcji wymiany roślin na elektrośmieci. Dodatkowo, zespół Ekosystemu Wrocław przygotuje stanowiska edukacyjne o tematyce ekologicznej. Podczas warsztatów kulinarnych „Wiosna na talerzu” dowiemy się jak przygotować pyszne i zdrowe potrawy z sezonowych warzyw i owoców. Będzie można skosztować dzikich spring rollsów, leśnych muffinek czy rozgrzewającej zupy z pokrzyw. Ale to nie koniec atrakcji, bo podczas pikniku odbędą się również warsztaty twórcze prowadzone przez Grupę z Pasją, a także warsztaty majsterkowania organizowane przez Wrocławski Klub Ojca oraz warsztaty DIY „Zabawka z darów natury”.