Ekspansja słynnego wrocławskiego osiedla "WuWa 2" z blisko półtora tysiącem nowych lokali mieszkalnych

Ekspansja słynnego wrocławskiego osiedla "WuWa 2" z blisko półtora tysiącem nowych lokali mieszkalnych

Osiedle WuWa 2, znane również jako Nowe Żerniki, rozszerza swoje granice poprzez wielkie inwestycje, które doprowadzą do utworzenia niemal 1500 nowych miejsc mieszkalnych. To osiedle, które jest inspirowane oryginalnym osiedlem „WuWa”, wybudowanym jako projekt eksperymentalny w 1929 roku na Dąbiu, blisko Hali Stulecia, przechodzi teraz dynamiczną transformację. Pierwsze domy na Nowych Żernikach zostały oddane do użytku siedem lat temu, co skłoniło nas do rozmowy z mieszkańcami na temat ich doświadczeń i satysfakcji z życia w tym miejscu.

Osiedle cieszy się szczególnie dużą popularnością wśród rodziców małych dzieci, którzy są zadowoleni z dostępnego na miejscu przedszkola i żłobka. Jednak cały czas wyczekują na realizację obietnicy dotyczącej budowy szkoły. Wśród potrzeb mieszkańców pojawiają się również prośby o dodatkowe usługi i udogodnienia, takie jak sklepy o większej powierzchni, apteka czy poczta. Chwalą oni estetykę architektury osiedla, ale chcieliby widzieć więcej terenów zielonych.

Jak mówi Michał Duda, dyrektor Muzeum Architektury we Wrocławiu, choć nie wszystkie początkowe założenia dotyczące osiedla Nowe Żerniki udało się w pełni zrealizować, nadal można je uważać za wzorcowe.