Wrocław: Przełomowy remont ul. Powstańców Śląskich już na horyzoncie

Wrocław: Przełomowy remont ul. Powstańców Śląskich już na horyzoncie

Wrocławski odcinek ulicy Powstańców Śląskich, który od wielu lat pokryty jest kostką brukową świadczącą o jego niemieckim dziedzictwie, wreszcie będzie miał doświadczyć długo oczekiwanego remontu. Mimo że Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta (ZDiUM) nie podał jeszcze konkretnej daty rozpoczęcia prac, zapowiedział przeprowadzenie przetargu na wykonawcę przed końcem lutego.

Dokumentacja projektowa przewiduje podział prac na trzy etapy, które powinny trwać przez kilka miesięcy. Plan remontu zakłada zastąpienie starej, zniszczonej kostki brukowej nowoczesnym asfaltem. Działania te obejmą obszar dwóch kilometrów drogi.

Pierwszy etap prac skupi się na fragmencie od skrzyżowania z ulicą Swobodną aż do miejsca, gdzie ulica Powstańców Śląskich krzyżuje się z ulicami Radosną i Szczęśliwą. Kolejny, drugi etap obejmie odcinek prowadzący od ulicy Wielkiej do najbliższego ronda.

Ostatni, trzeci etap to prace na odcinku od wspomnianego ronda do skrzyżowania z Aleją Hallera i Aleją Wiśniową. Wszystko wskazuje na to, że remont ulicy Powstańców Śląskich znacznie poprawi komfort podróżowania tą trasą.