Fantastyczny szlak w Szklarskiej Porębie zdobywa coraz więcej popularności

Fantastyczny szlak w Szklarskiej Porębie zdobywa coraz więcej popularności

W Szklarskiej Porębie na Złotym Widoku znajduje się założone trzy lata wcześniej malownicze miejsce widokowe z ławkami i leżakami. Jest to idealne miejsce do odpoczynku wśród pięknych krajobrazów przyrody. Aby dowiedzieć się, jak dotrzeć do Złotego Widoku, zapytać o ewentualne koszty wstępu i poznać zabytki widoczne z tego miejsca, zapoznaj się z poniższym artykułem.

Złoty Widok to najwyżej oceniane miejsce widokowe w Szklarskiej Porębie. W 2020 roku wybudowano tu platformę widokową z miejscami do odpoczynku, z której roztaczają się zapierające dech w piersiach panoramy. Z tego punktu widokowego można podziwiać takie zabytki jak Szrenica, Wielki Szyszak, Śnieżne Kotły czy Śnieżka.

Do celu można dojść szlakiem z pobliskiej drogi, co zajmuje około 20 minut. Początkowo należy kierować się szlakiem czarnym, a następnie przejść na szlak niebieski. Ścieżka wije się przez las i ma kilka stromych, kamienistych i pełnych korzeni odcinków, ale ogólnie nie jest zbyt trudna do pokonania.

Nieco dłuższą, ale mniej stromą trasę można pokonać drugim szlakiem, który rozpoczyna się w Szklarskiej Porębie Dolnej. Ta ścieżka jest w całości oznaczona niebieskim szlakiem i można na nią wejść z dworca kolejowego.