Niepowtarzalne zabytkowe unikaty sprzedawane w regionie

Niepowtarzalne zabytkowe unikaty sprzedawane w regionie

Jeszcze niedawno starożytne wazy i pojemniki na cukier wyprodukowane w okresie komunizmu zbierały kurz na strychach i w piwnicach, a ich posiadanie było utożsamiane z „szaleństwem”. Obecnie wartość tych wibrujących skarbów poszybowała w górę. Poznaj szklane artefakty z przeszłości sprzedawane przez mieszkańców Dolnego Śląska. Być może spojrzysz na swoje domowe kosztowności w nowym świetle.

Wibrujące wazony, dzbanki, i nawet szklane naczynia z plastikowymi pojemnikami są wysoce poszukiwane na aukcyjnych stronach internetowych obecnie. W latach 90-tych, starannie przechowywaliśmy te przedmioty obok innego bałaganu w rzadko dostępnych półkach szafy. Służyły one jako przypomnienia o minionej epoce i systemie, a miłe wspomnienia postrzegały je jako dziwactwa co najwyżej. Teraz odzyskujemy je i czyścimy po raz kolejny.

Kolekcjonerzy cenią sobie te szklane artefakty, płacąc za nie często setki, a nawet tysiące złotych. Szczególnie cenione są dzieła z nieistniejących hut i zakładów, których niegdyś w okolicy było wiele. Oprócz żywych szklanych ozdób – wazonów, popielniczek i szklanych figurek, np. rybek, cenione i podziwiane są także przedmioty codziennego użytku.