Firma LG energy zainwestuje w Politechnikę Wrocławską

Firma LG energy zainwestuje w Politechnikę Wrocławską

LG Energy Solution zaoferowało wsparcie finansowe Politechnice Wrocławskiej, przekazując grant na budowę laboratorium elektro-jądrowego. Laboratorium to będzie nieocenioną pomocą dla studentów, umożliwiając im doskonalenie swoich umiejętności i kwalifikacji. Firma planuje również zwiększyć zatrudnienie w swoim zakładzie w Biskupicach Podgórnych, przeznaczając na ten cel imponującą kwotę.

LG Energy Solution Wrocław jest jednym z największych inwestorów na Dolnym Śląsku i czołowym prywatnym pracodawcą w regionie. Firma ta produkuje baterie litowo-jonowe do pojazdów elektrycznych. Firma nie tylko przekazuje datki na cele charytatywne i wspiera lokalną społeczność, ale także przeznacza pieniądze na rozwój nauki.

7 grudnia LG Energy Solution i Politechnika Wrocławska zawarły umowę, na mocy której ta pierwsza przekazała 600 000 zł na utworzenie laboratorium poświęconego elektromobilności. Dzięki temu studenci z nowszych kierunków, związanych z najnowszymi technologiami, będą mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności.