Nareszcie doczekaliśmy się otwarcia kolejnej obwodnicy!

Nareszcie doczekaliśmy się otwarcia kolejnej obwodnicy!

20 grudnia zmotoryzowani mogli wreszcie skorzystać z wybudowanego niedawno odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia łączącego Długołękę z Łanami. Wicemarszałek Marcin Krzyżanowski zauważył, że mieszkańcy aglomeracji wrocławskiej od dłuższego czasu oczekiwali tej inwestycji i z radością przyjęli jej realizację podczas otwarcia.

Dwa tygodnie temu samorząd województwa dolnośląskiego otworzył odcinek Wschodniej Obwodnicy pomiędzy ulicami Grota-Roweckiego i Żerniki Wrocławskie. To największa inwestycja drogowa powstająca na terenie Wrocławia i aglomeracji wrocławskiej, która wraz z otwarciem północnej części trasy została zakończona. Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego, stwierdził, że jest to inwestycja niezbędna dla stolicy regionu i świadczy o tym, że realizują oni inwestycje z myślą o mieszkańcach Dolnego Śląska.

Jest to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych zrealizowanych przez samorząd wojewódzki na Dolnym Śląsku. Jego realizacja rozpoczęła się w latach 2004-2006, kiedy to powstały wstępne plany. Przetarg został ogłoszony dopiero w 2019 roku, a prace otrzymały Kobylarnia i Mirbud. Całkowity koszt projektu wyniósł 164 miliony złotych, przy czym 85 procent środków pozyskano z Unii Europejskiej.