Wzrośnie cena za wywóz śmieci we Wrocławiu

Wzrośnie cena za wywóz śmieci we Wrocławiu

W lutym 2023 roku wrocławianie będą musieli ponieść konsekwencje ogromnego skoku opłaty za wywóz śmieci. Rachunek każdego mieszkańca zostanie podniesiony o aż 60%! To nie wszystko, czekają nas jeszcze inne modyfikacje.

W przypadku osób mieszkających w budynkach, za wywóz śmieci segregowanych muszą zapłacić co miesiąc 25,50 zł od osoby. Cena ulega jednak zmianie, gdy powierzchnia przypadająca na jednego mieszkańca nie przekracza 27 metrów kwadratowych. Wówczas okazuje się, że kurs wynosi 1,20 zł za każdy metr kwadratowy. Rachunki wyglądają inaczej, gdy chodzi o domy jednorodzinne: każda osoba musi zapłacić 29,50 zł, inaczej jest to 1,30 zł za każdy metr kwadratowy. Śmieci niesegregowane mają podwójną opłatę.

Od 1 lutego 2023 roku we Wrocławiu nastąpi zmiana opłat za wywóz śmieci. Na posiedzeniu 22 grudnia radni miasta zdecydują, czy mieszkańcy będą obciążeni ryczałtową stawką 41,24 zł miesięcznie za wywóz odpadów segregowanych. Jeszcze dotkliwiej odczują to firmy, które będą musiały zapłacić nawet trzykrotność obecnych kosztów. Przykładowo, koszt likwidacji 16-kubaturowego pojemnika na śmieci wzrośnie z 850 do 2666 zł.